هزینه لیفت سینه و روش‌ های انجام آن

یکی از عمل‌های جراحی رایج در بین زنان، عمل لیفت سینه است که به آن در اصطلاح پزشکی، ماستوپکسی گفته می‌شود. این جراحی به منظور بالا بردن سینه‌ها و رفع افتادگی آنها، همچنین فرم دادنشان انجام می‌شود. البته به غیر از عمل جراحی، روش‌های درمانی دیگری هم وجود دارد که موثر هستند. این عمل برای بالا کشیدن سینه‌ها که در اثر شیر دادن یا افزایش سن افتاده‌اند، انجام می‌شود. هزینه لیفت سینه، می‌تواند نسبت به پزشک متخصصی که جراحی را انجام می‌دهد، همچنین کلینیک درمانی، متغیر باشد. در ادامه به بررسی هزینه لیفت سینه، روش‌ها و مراحل آن می‌پردازیم.

چرا انجام لیفت سینه به زنان پیشنهاد می‌شود؟

همانطور که به این مسئله اشاره کردیم، بانوان بعد از مدتی، به دلیل افزایش سن و شیردهی، همچنین تغییر وزن و یا عوامل ژنتیکی، با شل شدن سینه‌های خود مواجه می‌شوند. این افتادگی برای بسیاری از آنها، ناخوشایند است و گاهی باعث تاثیر منفی در اعتماد به نفس این آنها می‌شود. برای همین تصمیم به عمل آنها به منظور بالا کشیدن و فرم دادن به این قسمت از بدن خود می‌گیرند.

با انجام عمل جراحی ماستوپکسی، سینه‌های زنان به بالا کشیده شده و محکم می‌شوند. با توجه به سفت شدن این قسمت از بدن ، حس جذاب شدن و جوان بودن، اعتماد به نفس آنها را تقویت می‌کند. همچنین جوان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسند. اما این عمل با خود دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی را به همراه دارد. از جمله خطرات احتمالی و عوارض جراحی، همچنین هزینه لیفت سینه که می‌تواند بالا باشد و پرداخت آن، برای برخی افراد مقدور نباشد.

لیفت سینه چه مزایایی در پی دارد؟

مادران بعد از دوران باردارری و شیردهی، با مشکل افتادگی و شل شدن در سینه‌های خود مواجه می‌شوند. برای بسیاری از آنها، بد حالت شدن پستان‌ها ناخوشایند و ناراحت کننده است. همچنین، زنان با کاهش و افزایش وزن، تغییر در حالت سینه را احساس می‌کنند. البته که افزایش وزن و پیر شدن نیز، روی حالت این قسمت از بدن، تاثیر بسیار زیادی دارد. 

این مقاله را از دست ندهید:  مراقبت های قبل و بعد از امبدینگ

برای اینکه این مشکل برای بانوان حل شود، روش لیفت سینه، به کمک آنها آمده است تا با افتادگی و شل شدن پستان‌های خود خداحافظی کنند. بانوان با انجام جراحی یا سایر روش‌های لیفت، سینه‌های گرد و خوش فرمی خواهند داشت. همچنین سینه بالا قرار گرفته و سفت به نظر می‌رسد. همچنین هاله قهوه‌ای نوک سینه، که برای افراد زیادی خوشایند نیست، کاهش پیدا می‌کند. پس استفاده از این روش، به زنان توصیه می‌شود.

لیفت سینه - امبدینگ

انواع روش‌ها و هزینه لیفت سینه

همانطور که گفتیم، به غیر از جراحی، روش‌های دیگری برای لیفت سینه وجود دارد. اگر می‌خواهید سایز سینه شما بزرگ و یا کوچک شود، باید از عمل جراحی کمک بگیرید. اما برای حالت دادن به آنها و ایجاد فرم خوب و جذاب، می‌توانید از سایر روش‌ها استفاده کنید. در ادامه به بررسی سایر روش‌های لیفت سینه می‌پردازیم.

لیفت سینه به کمک طب سوزنی

بانوانی که در سینه‌های خود، افتادگی خفیف مشاهده می‌کنند، استفاده از این روش به آنها توصیه می‌شود. این روش درمانی زمان‌بر و طولانی است. حداقل 15 تا 45 جلسه، باید برای استفاده از این خدمات، در کلینیک درمانی حاضر شوید و از خدمات طب سوزنی استفاده کنید. 

نتیجه این روش، نسبتاً طولانی است، اما نمی‌توان گفت که دائمی بوده و می‌توان برای همیشه روی این روش حساب کرد. به هر حال، استفاده از آن عوارض کمتری را نسیت به عمل جراحی به جا خواهد گذاشت. همچنین هزینه لیفت سینه به کمک طب سوزنی، کمتر خواهد بود. البته باید در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک درمانی دقت کنید. چرا که کیفیت کار بسیار مهم است و با سلامتی شما سر و کار دارد. طب سوزنی در درمان بسیاری از بیماریهای زیادی مورد استفاده قرار میگیرد که پیشنها میکنیم مقاله بیماری های قابل درمان با طب سوزنی وبسایت ما را از دست ندهید.

این مقاله را از دست ندهید:  عوارض امبدینگ شکم چیست؟

لیفت سینه به کمک طب سوزنی

هزینه لیفت سینه به روش جراحی

این عمل حدودا 2 تا 3 ساعت طول کشیده و در آن، برش‌هایی روی سینه ایجاد می‌شود. بعد از اینکه برش داده شد، از محل این برش‌ها، سینه به بالا کشیده می‌شود. با کشیدگی بافت سینه، افتادگی آن رفع شده و فرم خوبی به خود می‌گیرد. با توجه به اینکه پوست اضافه در این عمل جراحی باقی می‌ماند، عمل با بخیه در اطراف سینه، به پایان می‌رسد.

این عمل جراحی یک عمل زیبایی است و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. برای همین هزینه آن به عهده بیمار است و باید تمام هزینه را پرداخت کند. می‌توان گفت هزینه آن بالاست و ممکن است برای برخی افراد، پرداخت آن به صرفه نباشد. باز هم بستگی به میل و خواسته افراد دارد که به چه اندازه این عمل جراحی برای آنها در اولویت است.

لیفت سینه به کمک نخ

در این روش، متخصصان از نوعی نخ که PDO نام دارند، استفاده می‌کنند. این نخ، قابل جذب بوده و با بدن سازگاری دارد. پزشک معالج بعد از معاینات، نقاطی را روی سینه مشخص کرده تا در آنها سوزن و نخ مخصوص را وارد کند. این نخ‌ها به سینه کمک می‌کنند تا فرم خوبی به خود بگیرند. البته لازم به ذکر است بعد از اینکه نخ‌ها جذب شدند، اثر آن از بین خواهد رفت. با توجه به اینکه در این روش جراحی صورت نمی‌گیرد، هزینه لیفت سینه پایین خواهد بود. همچنین اگر مراقبت های قبل و بعد از امبدینگ را به خوبی انجام دهید، این روش کاملا بدون عوارض است. برای اطلاعات بیشتر درخصوص این روش میتوانید مقاله امبدینگ چیست ما را مطالعه کنید.

این مقاله را از دست ندهید:  عوارض طب سوزنی چیست؟

هزینه لیفت سینه

لیفت سینه به روش CACI

در این روش، از دستگاهی برای ارسال پالس برقی به سینه استفاده می‌کنند. این پالس‌ها، شوک‌های جزئی در بافت سینه وارد کرده و به بالا رفتن، همچنین صاف شدن آنها کمک می‌کند. تاثیر این روش، به میزان شوک وارده و جنس پوست شما بستگی دارد. همچنین باید از خدمات با کیفیت در مراکز درمانی معتبر استفاده کرد.

هزینه لیفت سینه

لیفت سینه در زیر دسته جراحی‌های زیبایی قرار گرفته در نتیجه نمی‌توان از خدمات بیمه برای آن استفاده کرد. استفاده از روش عمل جراحی از بقیه روش‌ها گران‌تر است. هر چند که عوامل زیادی در قیمت آن تاثیر دارند. برای مثال، به شهری که در آن زندگی می‌کنید، پزشک معالج، کلینیک یا بیمارستان، شدت افتادگی سینه‌ها و تجهیزات، همگی در قیمت نهایی تاثیر خواهند داشت.

حرف آخر و جمع‌بندی

با مطالعه این مطلب، نسبت به روش‌های لیفت سینه و مراحل انجام آنها آگاهی پیدا کردید. نکته‌ای که درمورد هزینه لیفت سینه باید به آن توجه داشته باشید، دستمزد پزشک معالج است که متغیر بوده و امکان بررسی آن به طور قطعی وجود ندارد. باید در انتخاب مرکز درمانی و پزشک معالج، حساسیت به خرج دهید تا از نظر سلامتی، دچار عارضه و خطر نشوید. 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *