بیماری های قابل درمان با طب سوزنی

یکی از روش‌های قدیمی و سنتی برای درمان، که زادگاه آن کشور چین است، طب سوزنی بوده که این روزها کاربرد زیادی دارد. در کشورهای مختلفی، از جمله کشور ما، متخصصان زیادی در این رشته، تخصص پیدا کرده و از آن برای درمان بیماری‌های مختلفی کمک می‌گیرند. از آنجایی که این روش درمانی سنتی، طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها را تحت پوشش درمان قرار می‌دهد، استقبال از آن روز به روز بیشتر می‌شود. در ادامه، قصد داریم به بررسی بیماری‌هایی بپردازیم که به کمک طب سوزنی قابل درمان هستند.

درمان انواع بیماری‌ها به کمک طب سوزنی

اگر نمیدانید طب سوزنی چیست باید بگوییم که این روش درمانی سنتی، قدمتی 2000 ساله دارد. متخصصان در این رشته، از سوزن‌های باریکی استفاده کرده و آنها را در نقاط مشخصی از بدن، فرو می‌کنند. پیدا کردن این نقاط و تشخیص آنها، تنها از عهده متخصصان حوزه طب سوزنی برمی‌آید. منطق این روش درمانی، این است که با باز کردن کانال‌های عبور انرژی در بدن، جریان آن را متعادل ساخته و به درمان بیماری‌ها کمک می‌کنند. کدام بیماری‌ها به کمک این روش قابل درمان هستند؟ در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

درمان انواع بیماری‌های گوارشی و مشکلات ناشی از آن

این روزها، کمتر کسی را می‌بینید که به درد بیماری‌های گوارشی دچار نباشد. افراد زیادی با انواع مشکلات گوارشی درگیر بوده و بسیاری از آنها، روش‌های درمانی متنوعی را در پیش گرفته‌اند، اما بسیاری هم نتوانستند به خوبی خود را درمان کنند. یکی از روش‌های درمانی که می‌تواند برای حل مشکلات گوارشی مناسب باشد، طب سوزنی است. از جمله مشکلاتی که به کمک طب سوزنی قابل درمان هستند، عبارتند از:

این مقاله را از دست ندهید:  مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی + سوال و جواب

مشکل زخم معده

یکی از مشکلات دستگاه گوارش بدن، زخم معده است که بین افراد زیادی، رواج دارد. برای درمان این بیماری، می‌توان از طب سوزنی کمک گرفت. از آنجا که طب سوزنی به کمک متعادل ساختن جریان‌های انرژی، بیماری را درمان می‌کند، در این روش نیز، مسیرهای حرکت انرژی از طریق طحال به معده و روده تنظیم می‌شوند.

درمان سندروم روده تحریک پذیر به کمک طب سوزنی

خوب است بدانید برای درمان بیماری سندروم روده تحریک پذیر، روش قطعی وجود ندارد. برای حل این مشکل، یکی از راه‌هایی که می‌تواند موثر و مفید باشد، استفاده از روش طب سوزنی است. اما باید دقت داشته باشد، مراجعه به بهترین پزشک طب سوزنی، می‌تواند به درمان و بهبود بیماری‌های شما کمک کند. در غیر این صورت، اعتماد به افرادی که در حرفه خود متخصص نیستند، می‌تواند برای شما بسیار خطرناک باشد.

لاغری و کاهش وزن

از دیگر مشکلات بسیار رایج در بین افراد، چاقی و اضافه وزن است. مشکلی که بسیاری از افراد، برای درمان آن، به دنبال روش‌های مختلف و بعضاً بسیار خطرناک هستند. برای مثال، دست به رژیم‌های غیر اصولی زده یا ریسک عمل‌های جراحی خطرناک را به جان می‌خرند. علاوه بر امبدینگ، یکی از روش‌های خوب برای لاغری موضعی و کاهش وزن، استفاده از خدمات طب سوزنی است.

لاغری با طب سوزنی

درمان بسیاری از بیماری‌های زنانه و ناباروری

یکی دیگر از کاربردهای طب سوزنی، درمان برخی بیماری‌های زنانه و مشکلات ناباروری است. از ویژگی‌های خوب این روش درمانی، می‌توان به این اشاره کرد که از داروهای شیمیایی متنوع برای بهبودی افراد استفاده نمی‌کند. از جمله بیماری‌هایی که طب سوزنی آنها را درمان می‌کند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این مقاله را از دست ندهید:  عوارض طب سوزنی چیست؟

بهبود درد دوران قاعدگی

بسیاری از متخصصان بر این باورند که به دلیل کمبود انرژی در بدن، که به آن رکود می‌گویند، دردهای قاعدگی بروز داده می‌شوند. برای اینکه این دردها بهبود پیدا کرده و انقباض ماهیچه‌ها رفع شود، می‌توان از طب سوزنی کمک گرفت.

کاهش علائم یائسگی به کمک طب سوزنی

زنان زیادی از عوارض دوران یائسگی رنج برده و به دنبال رفع آنها هستند. بسیاری از افراد متخصص با توجه به نتیجه آزمایش‌ها، به این نتیجه رسیده‌اند که روی افراد زیادی، طب سوزنی برای رفع علائم یائسگی، اثربخش بوده‌است. برای همین استفاده از آن را به دیگران توصیه می‌کنند.

از دیگر بیماری‌های زنان به کمک این روش درمان می‌شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویار بارداری
 • اختلالات جنسی
 • تخمدان پلی کیستیک
 • اندومتریوز

درمان و بهبود مشکلات روانپزشکی با استفاده از طب سوزنی

مشکلات روانی یکی از پیچیده‌ترین معضلات افراد است. چرا که درمان آنها به کمک داروهای شیمیایی، وابستگی و عوارضی را بجا می‌گذارد که بسیاری از افراد، ترجیح می‌دهند که از آنها استفاده نکنند. برای همین یکی از روش‌های موثر برای درمان آنها، استفاده از روش طب سوزنی است. 

طب سوزنی برای درمان بیماری

درمان افسردگی و اضطراب

در روش درمانی طب سوزنی، متخصصان با مشخص کردن نقاط خاص بدن، سوزن‌های خود را فرو کرده و اعصاب حسی را تحریک می‌کنند. با تحریک شدن این اعصاب، مسکن طبیعی بدن که اندورفین نام دارد، در بدن ترشح شده و باعث بهبودی بیماران می‌شود.

درمان سردرد و میگرن

روش‌های درمانی و داروهای زیادی برای درمان میگرن وجود دارد. اما اگر بیماری از این روش‌ها نتیجه نگرفت، خوب است که طب سوزنی را هم برای درمان این مشکل، امتحان کند. در بین افرادی که از این روش درمانی استفاده کرده‌اند، نتایج خوبی دیده شده‌است.

این مقاله را از دست ندهید:  قیمت و هزینه هر جلسه طب سوزنی چقدر است؟

دیگر بیماری‌هایی که به کمک طب سوزنی قابل بهبود و درمان هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اختلال در خواب
 • اعتیاد
 • سندروم خستگی مزمن
 • بیش فعالی
 • شب ادراری
 • پرخاشگری
 • اختلالات دو قطبی

به طور کلی، به کمک طب سوزنی می‌توان بیماری‌های زیر را درمان کرد:

 • آلرژی
 • سینوزیت
 • آسم
 • سرفه‌های مزمن
 • وز وز گوش
 • سندروم پای بی قرار
 • ام اس
 • سرگیجه
 • کمردرد
 • گردن درد

برای استفاده از خدمات طب سوزنی، به چه مرکزی مراجعه کنیم؟

با توجه به افزایش استقبال از خدمات طب سوزنی، همچنین نتایج خوبی که از آن برای بیماران حاصل شده است، به تبع افراد زیادی مراکز درمانی در این زمینه ایجاد کردند. اما نکته بسیار مهم و قابل توجه، کیفیت خدمات ارائه شده در این موسسات است. این روش درمانی، حساس بوده و با جان مردم ارتباط مستقیم دارد. اگر به خوبی صورت نگیرد، می‌تواند جان افراد را به خطر بیاندازد. برای همین، باید از بهترین پزشک طب سوزنی در بهترین مراکز درمانی استفاده کرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *