اموزش لاغری با طب سوزنی

حمل وزن اضافی خطر تعدادی از مشکلات سلامتی را افزایش می‌دهد. کاهش وزن می‌تواند ناامید کننده و دشوار باشد، اما حتی از دست دادن تنها ۵ تا ۱۰ درصد وزن بدن مزایای قابل توجهی برای سلامتی به همراه دارد. گزینه‌های درمانی مختلف می‌توانند به افراد در کاهش وزن و درمان چاقی کمک کنند. در این مقاله درمان چاقی با طب سوزنی که یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش وزن است را آموزش می‌دهیم. ورزش و تغییرات رژیم غذایی ابزارهای مفید برای کاهش وزن هستند. با این حال برای برخی افراد، این موارد موثر نیستند. در این مورد، دارو یا جراحی ممکن است یک گزینه باشد. 

دلایل چاقی چیست؟

شایع‌ترین علل چاقی شامل عدم تحرک بدنی، پرخوری، ژنتیک، رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات ساده، داروها و عوامل روانی هستند. بیماری هایی مانند کم کاری تیروئید، مقاومت به انسولین، سندرم تخمدان پلی کیستیک و سندرم کوشینگ نیز در چاقی موثرند.

بهترین درمان چاقی چیست؟

بهترین کار برای درمان چاقی، داشتن رژیم غذایی سالم و کم کالری و ورزش منظم است. فعالیت‌های بدنی مانند پیاده‌روی و ورزش به شما در کاهش وزن کمک می‌کنند. برای انجام این کار باید از رژیم غذایی متعادل و کنترل شده از نظر کالری طبق توصیه پزشک تغذیه استفاده کنید.

پزشک شما ممکن است تجویز دارو یا جراحی را نیز توصیه کند. مدیریت چاقی در مورد بهبود سلامت کلی شما است، نه فقط در مورد کاهش وزن. بیماری های قابل درمان با طب سوزنی بسیار زیاد هستند و درمان چاقی با طب سوزنی هم یک روش سریع، آسان و ارزان است که می‌تواند به شما در کاهش وزن و رسیدن به وزن دلخواهتان کمک کند.

تغییرات رژیم غذایی

یکی از دلایل تجمع وزن و چربی اضافی این است که فرد کالری بیشتری نسبت به میزان مصرفی خود مصرف کند. با گذشت زمان، این می‌تواند منجر به افزایش وزن شود. 

بهتر است مصرف غذاهای فرآوری شده، تصفیه شده و آماده که دارای قند و چربی زیادی هستند را کاهش دهید، درمقابل مصرف غلات کامل و سایر غذاهای پر فیبر-مانند میوه ها و سبزیجات تازه- را افزایش دهید. 

این مقاله را از دست ندهید:  آموزش لیفت سینه: بررسی بهترین روش های لیفت سینه بدون عوارض

یکی از مزایای رژیم غذایی با فیبر بالا این است که بدن سریعتر احساس سیری می‌کند و باعث می‌شود کمتر بخورید. غلات کامل به فرد کمک می‌کند تا مدت بیشتری احساس سیری کند، زیرا انرژی خود را به کندی آزاد می‌کند.

تغییرات رژیم غذایی

فعالیت بدنی

بدن روزانه مقداری کالری می‌سوزاند حتی زمانی که فرد فقط نشسته یا خوابیده است. برای اکثر مردم، هرچه فعالیت آنها بیشتر باشد کالری بیشتری نیز بدن می‌سوزاند. 

راه‌های خوب برای شروع فعالیت عبارتند از: 

  • تند راه رفتن 
  • شنا كردن 
  • استفاده از پله به جای آسانسور 
  • پیاده شدن زودتر از اتوبوس یا قطار و بقیه راه پیاده‌روی کردن
  • انجام کارهای خانه و…
  • فردی که عادت به ورزش ندارد نباید فعالیتی بسیار سنگین را شروع کند، زیرا این می‌تواند برای سلامتی خطرناک باشد.

عمل جراحی

 جراحی کاهش وزن یا چاقی شامل برداشتن یا تغییر قسمتی از معده یا روده کوچک فرد است تا به اندازه قبل غذا مصرف نکند یا کالری بیشتری جذب نکند. این می‌تواند به فرد در کاهش وزن کمک کند، ولی آسیب‌هایی نیز به همراه دارد و حتی می‌تواند باعث مرگ افراد شود.

جراحی کاهش وزن

طب سوزنی

طب سوزنی بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات را درمان می‌کند، البته متداول‌ترین دلیل مراجعه به متخصص طب سوزنی تسکین درد و استرس است، اما صدها بیماری وجود دارد که متخصص طب سوزنی می‌تواند آن‌ها را درمان کند. 

درمان چاقی با طب سوزنی

طرفداران طب سوزنی برای کاهش وزن معتقدند طب سوزنی جریان انرژی بدن را تحریک می‌کند و بر عوامل موثر در چاقی را هدف قرار می‌دهد.

مانند: 

  • افزایش متابولیسم 
  • کاهش اشتها 
  • کاهش استرس 
  • و بر قسمتی از مغز که احساس گرسنگی می‌کند تأثیر می‌گذارد.

طبق طب سنتی چینی، افزایش وزن ناشی از عدم تعادل بدن است. براساس آموزه‌های قدیمی، این عدم تعادل می‌تواند ناشی از نقص کبد، کلیه، غده تیروئید‌، طحال و سیستم غدد درون ریز باشد.

این مقاله را از دست ندهید:  آموزش طب سوزنی برای صورت: صفر تا صد انجام طب سوزنی صورت

بنابراین برای درمان چاقی با طب سوزنی معمولاً این نواحی از بدن را هدف قرار می‌دهند. طب سوزنی گوش برای کاهش وزن یکی دیگر از مواردی است که متخصصان طب سوزنی برای کاهش وزن هدف قرار می‌دهند. اعتقاد بر این است که هوس‌های غذایی را می توان با دستکاری نقاط روی گوش کنترل کرد.

درمان چاقی با طب سوزنی

ایمنی طب سوزنی و عوارض جانبی آن

ایمنی و عوارض جانبی طب سوزنی بستگی به آموزش و تجربه پزشک و تمیزی سوزن‌ها دارد. اطمینان حاصل کنید که متخصص طب سوزنی شما آموزش دیده و دارای مجوز است.

در غیر این صورت، ممکن است عوارض جانبی جدی را به همراه داشته باشد.

درمان چاقی بوسیله کاشت نخ

در این روش نخ‌هایی که کاتگوت نام دارند را در نقاطی از بدن قرار می‌دهند. که می‌توان با استفاده از نقاط سوزنی آن‌ها را کاشت و به این صورت جذب بدن می‌شود، این نخ‌ها می‌توانند اثر محرک پایدار و  موثری روی نقاط طب سوزنی ایجاد کنند، از جمله تنظیم غدد درون ریز، سیستم عصبی و متابولیسم بدن که منجر به لاغری می‌شود.

درمان چاقی بوسیله کاشت نخ (امبدینگ)چگونه عمل می‌کند؟

کاشت نخ یا امبدینگ اشتهای بیماران را کنترل می‌کند تا میزان کالری دریافتی کم شود و از تشکیل چربی جلوگیری شود، و همچنین می‌تواند هضم و جذب دستگاه گوارش بیماران را مهار کند و انرژی دریافتی را کاهش دهد و به کاهش وزن کمک کند. کاشت نخ عصب خود مختار غیرعادی (عصب عرضی) بیمار را فعال کرده، مصرف انرژی را افزایش داده و سپس تجزیه چربی را در بدن افزایش می‌دهد.

آیا کاهش وزن با روش کاشت نخ مشکلی ندارد؟

بسیاری از مردم درباره کاشت نخ برای درمان چاقی چیزی نمی‌دانند، آن‌ها فکر می‌کنند نخ‌ها در بدن می‌مانند و باعث آسیب به بدن می‌شوند.

این مقاله را از دست ندهید:  آموزش لیفت سینه: بررسی بهترین روش های لیفت سینه بدون عوارض

در واقع، کاتگوت یک نخ پروتئینی است که می‌توان آن را مستقیماً در پوست قرار داد، در مرحله اول در بدن باقی می‌ماند و پس از ۱۰_۱۵ روز، به تدریج جذب بدن می‌شود و آسیبی به بدن انسان وارد نمی‌کند.

کاهش وزن با کاشت نخ

ایمنی طب سوزنی و عوارض جانبی آن

ایمنی و عوارض جانبی طب سوزنی بستگی به آموزش و تجربه پزشک و تمیزی سوزن‌ها دارد. اطمینان حاصل کنید که متخصص طب سوزنی شما آموزش دیده و دارای مجوز است. در غیر این صورت، ممکن است عوارض جانبی جدی را به همراه داشته باشد.

طب سوزنی چه حسی دارد؟

در حالی که این تجربه برای همه متفاوت خواهد بود، به ندرت پیش می‌آید که طب سوزنی باعث ناراحتی یا درد شود.

اغلب احساس نمی‌کنید که سوزن‌ها وارد شده اند، زیرا نازک هستند و به آرامی وارد می‌شوند. هنگامی که یک سوزن به عمق مورد نظر می‌رسد، احتمالاً یک درد ملایم را احساس خواهید کرد. درد ممکن است نشانه این باشد که درمان در حال انجام است و نقطه طب سوزنی در حال فعال شدن است.

جمع‌بندی

اگر معتقدید که درمان‌ چاقی با طب سوزنی برای شما مفید است، داشتن نگرش مثبت ممکن است به کاهش وزن شما کمک کند. به عنوان مثال، اگر احساس می‌کنید که درمان‌های طب سوزنی کیفیت زندگی شما را بهبود می‌بخشد، ممکن است با این احساس انگیزه داشته باشید که رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی داشته باشید. و این انتخاب‌ها می‌تواند منجر به کاهش بیشتر وزن شود.

در این مقاله به آموزش درمان چاقی با طب سوزنی، ورزش، تغذیه و جراحی پرداختیم.

درمان بوسیله ورزش و تغذیه نیاز به اراده قوی دارد و ممکن است برای افرادی مناسب نباشد، جراحی نیز آسیب‌هایی به همراه دارد، به همین دلیل روش طب سوزنی را نیز آموزش دادیم.

بنظر شما کدام روش عوارض کمتر و تاثیر بیشتری دارد؟

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *